1...


« Ana Sayfa  
.
 

HABER GÜNDEMİ

Haber Kategorileri

09.12.2010 tarihinde eklendi

Anadol ve Devrim'e sabotaj yapıldı

Anadol ve Devrim'e sabotaj yapıldı

Bakan Ergün, binlerce aracın montajından elde edilen kardan çok daha fazlasının, özgün bir tasarım veya yeni bir teknoloji üreterek elde edilebileceğini belirtti. Bu konuda toplumun büyük bir duyarlılığının ve Türk insanının büyük bir beklentisi olduğunu dile getiren Ergün, şunları kaydetti:

''İç pazarda 1 milyon otomobil satışını önümüzdeki 10 yıl veya 5 yıl içerisinde aşabiliriz. Bu da yeni bir otomobil markası üretmenin, yeni tasarımlar geliştirmenin bize sağlayacağı avantajı ortaya koyan iş gelişmelerdir. Türkiye'deki otomotiv sektörünün kalitesini ve ihracat kabiliyetini markalaşma becerisini de dikkate aldığımızda Türkiye'de yeni bir otomobil markası, modeli, tasarımına imkan ve ihtiyaç da vardır. İsterseniz bunu beraber bir araya gelip yapın, isterseniz bireysel olarak yapın, isterseniz Ford'la ortak yapın, isterseniz İtalyanlarla, Almanlarla, Japonlarla, Korelilerle ortak yapın, ama yapın.

Devrim ve Anadol'un sabotaja uğradığını anlatan Ergün, "Aslında Anadol, markalaşmaya çok müsait bir isimdi; ancak aleyhinde o kadar karalama kampanyası yapıldı ki, ülke olarak büyük bir fırsatı kaçırdık. Artık bu tür sabotajlara izin vermeyiz. Buna sadece hükümet olarak izin vermeyiz demiyorum, buna artık toplum olarak izin vermeyiz, hukuk ve adalet olarak izin vermeyiz. Anadol hâlâ bir marka olabilir" dedi.

(Habertürk)

Kaynak: Habertürk--------------------------------------------------------------------------------------------
(Teknoloji) Kategorisindeki Diğer Haberler :
--------------------------------------------------------------------------------------------

» (30.09.2011) Otomobilde anahtar yerine cep telefonu...
» (09.12.2010) Anadol ve Devrim'e sabotaj yapıldı... (Bu haberi okuyorsunuz)
» (15.08.2010) Elektrikli Otomobil Pilleri Manisa'da Ür...

 
     
     
 

Yasal Uyarı | Tavsiye Et | Faydalı Linkler | Site Haritası | Bize Ulaşın | Ana Sayfa

 

Derneğimiz Dernek Üyeliği Komisyonlar e-Dergi Otomotiv Satıcıları Otomotiv Yan Sanayi Satış Bayileri ve Servisler Trafik, Sigorta, Sürücü, Yol Lastik ve Akaryakıt Bayileri