1...


« Ana Sayfa  
.
 

YÖNETİM

»
»
»
»

YÖNETİM STRATEJİLERİ

VİZYONUMUZ

Türk Otomotiv tüketicisinin memnuniyetinin artırılması ve Türk Otomotiv Sektörü'nün gelişmesidir.

MİSYONUMUZ

 Otomotiv tüketicilerinin bilinçlendirilmesi, haklarının yerleştirilmesi ve yaygınlaştırılması ile Otomotiv tüketicisinin korunması  konusunda çalışmalar yapmak ve çalışma yapan kuruluşlara destek vermektir.

Tüketici haklarının geliştirilmesi ve tüketici memnuniyetinin en üst seviyeye çıkarılması toplumsal sorumluluğumuz gereğidir

ETİK DEĞERLERİMİZ

DÜRÜSTLÜK
Sadece başkalarına karşı değil, kendimize karşı yaptıklarımızdada özgüvenimizi ve dürüstlüğümüzü ortaya koyacağız. Verdiğimiz sözleri tutmak, başkalarının bize ve bizim dürüstlüğümüze güvenmesini sağlar.

KARARLILIK
Bütün mal ve hizmet sunumlarında tüketici haklarını gözeten politikaların uygulanması için çalışacaktır.

BAĞIMSIZLIK
Siyasi, idari ve ticari kuruluşlardan bağımsız olarak hareket edecektir.

DOĞRU BİLGİ
Tüketicilerin bilgilendirilmesi ve diğer çalışmalarında hiçbir ticari markanın ve firmanın etkisinde kalmayacaktır.

POZİTİF YAKLAŞIM
Otomotivin tüm paydaşlarının müşteri memnuniyeti odaklı, açık, dürüst ve tüketici güvenliğini ticari kaygılarının önünde tutan bir anlayışla üretim ve satış yapmaları, hizmet vermeleri için işbirlikleri geliştirecektir.

POLİTİKA VE HEDEFLERİMİZ

1. Misyonumuzu gerçekleştirmenin ön koşulu temeli İNSAN’ A SAYGI olan yaklaşımımızı otomotivin tüm paydaşlarıyla  hayata geçirmek için çaba göstereceğiz.

2. Yeni araç tasarımlarının hazırlanmasına tüketici beklentilerini ortaya koyarak katkı sağlayacağız.

3. Türk tüketicisinin güvenli araçlarda ve güvenli yollarda seyahat etmeleri için faaliyet sürdüreceğiz.

4. Satın aldığımız mal ve hizmetlerin optimum fiyat veyüksek kalitede olması için çalışacağız.

5. Tüketici kanunlarının hazırlanması ve çıkarılmasında tüketicinin korunması için etkin rol alacağız.

6. Otomotivin tüm paydaşları ve devlet kurumlarıyla etkin iletişim içerisinde olacağız.

7. Otomotiv tüketicisinin bilinçlenmesi ve bilgilenmesi için etkin faaliyetler yürüteceğiz.

8. OTD Üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesini sağlayacağız.

9. Otomotiv ürünlerinin garanti süreleri, garanti şartları, satış sonrası hizmet kalitesinin geliştirilmesi ve tüketiciler yönünde iyileştirilmesi için otomotivin tüm paydaşlarıyla iyi ilişkiler geliştireceğiz.

10. Yurdumuzda ve dünyada tüketici hakları ile tüketicilerin korunmasına ilişkin uygulamaları araştırmak, saptamak; bilimsel inceleme ve araştırmalar yapmak, yaptırmak ve bu alandaki gelişmeleri izleyerek  tüketicilere, kamuoyuna ve ilgili kurumlara duyuracağız.

11. Tüketici hakları ile tüketicinin korunması konusunda yasa ,tüzük ve yönetmelik tasarıları çalışmalarının tüm aşamalarında aktif rol alacağız.

12. Tüketicilerin satın almış oldukları her çeşit otomotiv mal ve hizmetinin fiyat, kalite, standart güvenilirliği ve sağlığı yönünden korunması ve bilinçlenmesi için gerekli girişimlerde ve faaliyetlerde bulunacağız.

13. Tüketicileri, temel gereksinimlerin karşılanması hakkı, sağlık ve güvenlik hakkı, bilgi edinme hakkı, seçme hakkı, sesini duyurma ve temsil edilme hakkı, ekonomik çıkarların korunması hakkı ve tazmin edilme hakkı, eğitilme hakkı, sağlıklı bir çevreye sahip olma hakkı gibi tüketici hakları konusunda bilinçlendirip, bu hakların uygulanabilmesi, yaygınlaşması ve gerekli önlemlerin alınması konusunda girişimlerde bulunacağız.

14. Otomotiv tüketicisine daha düşük fiyatlarla daha çok seçenek sağlayacak pazar koşullarının gelişmesinin teşvik edilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız.

15. Malların üretimi, dağıtımı ve tüketicilere hizmet vermekle uğraşanların yüksek ahlaki davranışta bulunmalarını teşvik edeceğiz.

16. Tüketicinin haklarına uygun olarak verimlilik, kalite, ürün güvenliği ve standartlar ile ilgili çalışmalar yapmak, bu konuda yapılan çalışmaları desteklemek için konuyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapacağız.

Bayram KAZANCI

Otomotiv Tüketicileri Derneği
Genel Başkanı

 
     
     
 

Yasal Uyarı | Tavsiye Et | Faydalı Linkler | Site Haritası | Bize Ulaşın | Ana Sayfa

 

Derneğimiz Dernek Üyeliği Komisyonlar e-Dergi Otomotiv Satıcıları Otomotiv Yan Sanayi Satış Bayileri ve Servisler Trafik, Sigorta, Sürücü, Yol Lastik ve Akaryakıt Bayileri